قوانین انجمن بانک مقالات


خبرها
هفت روز اول هر ماه از تقویم شمسی، ثبت نام سایت ژئومپیا باز خواهد بود.


بازگشت   Geomapia > انجمنهای تخصصی > عمران

اطلاع رسانی

پاسخ
 
ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 2010-03-24, 03:45   #1
A-SH
مدیر ارشد
 
آواتار A-SH
 
تاریخ عضویت: 17-10-2008
محل سکونت: کرج
نوشته‌ها: 725
سپاس: 3,731
سپاسگزاری: 1,781 بار در 704 پست
پیش فرض راهنمای ثبت‌نام آزمون حرفه‌ای کاردانهای فنی ساختمان مورخ 20/03/89

راهنمای ثبت‌نام آزمون حرفه‌ای کاردانهای فنی ساختمان مورخ 20/03/89

وزارت مسکن و شهرسازی در اجرای مواد 26 و 28 آیین‌نامه اجرائی قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان اقدام به برگزاری آزمون‌ حرفه‌ای کاردانهای فنی ساختمان در تاریخهای به شرح زیر برای متقاضیان اخذ پروانه اشتغال بکار کاردانی در کلیه پایه‌ها می‌نماید.

جدول شماره (1)

آزمون حرفه‌ای : کاردانهای فنی ساختمان
عنوان آزمون : معماری،شهرسازی،عمران،مکان یک، برق،نقشه‌برداری
تاریخ ثبت‌نام : 88/11/05الی89/01/17
تاریخ اخذ تأییدیه کانون کاردانهای فنی ساختمان استان : 88/11/05 الی89/01/23
تاریخ تهیه پرینت کارت شناسایی آزمون از طریق سایت : 89/03/04الی89/03/15
تاریخ برگزاری آزمون : 89/03/20

1- شرایط متقاضی جهت ثبت‌نام و شرکت در آزمون

1-1- جهت شرکت در آزمون حرفه‌ای کاردانهای فنی ساختمان، حداقل سوابق کار حرفه‌ای پس از اخذ مدرک کاردانی، به شرح جدول زیر می‌باشد:
جدول شماره (2)

سوابق کار حرفه‌ای حداقل برای آزمون حرفه‌ای کاردانهای فنی ساختمان

ردیف 1
نوع مدرک تحصیلی : مدارک فنی مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری
پایه سه : 5سال
پایه دو : 9سال
پایه یک :15سال

ردیف 2
نوع مدرک تحصیلی : دارندگان مدرک فنی مورد تأیید سایر وزارتخانه‌ها و مؤسسات دولتی
پایه سه : 6سال
پایه دو : 10سال
پایه یک : 16 سال

تذکر: همانگونه که در جدول شماره (2) مشخص گردیده نوع مدرک تحصیلی از نظر مورد تأیید بودن وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یا مورد تأیید بودن سایر وزارتخانه‌ها و مؤسسات دولتی در محاسبه سنوات موثر می‌باشد لذا ضروری است متقاضیان آزمون کاردانی به هنگام مشخص نمودن نوع مدرک خود در فرم ثبت‌نام دقت کافی نمایند.

1-2- محاسبه سنوات کاری لازم از تاریخ اخذ مدرک تحصیلی تا پایان شهریورماه 89 می‌باشد. متقاضی که سنوات لازم را تا پایان شهریور89 احراز ننماید امکان ثبت‌نام و شرکت در آزمون را ندارد و در صورت نداشتن شرایط لازم و ورود اطلاعات نادرست جهت ثبت‌نام و قبولی در آزمون، قبولی کان‌‌لم‌یکن تلقی شده و با وی مطابق ضوابط و مقررات برخورد خواهد شد.

1-3- آزمون حرفه‌ای کاردانهای فنی ساختمان در کلیه رشته‌ها در سه پایه یک، دو و سه به صورت تستی برگزار می‌‌گردد. همچنین کلیه آزمونها به صورت جزوه‌ باز می‌باشد.

1-4- مطابق ماده 6 قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان رشته‌های معماری، شهرسازی، عمران، تأسیسات مکانیکی، تأسیسات برقی، نقشه‌برداری و ترافیک جزء رشته‌های اصلی می‌باشند. دارندگان مدرک تحصیلی هریک از این رشته‌ها نمی‌توانند در آزمون حرفه‌ای سایر رشته‌ها شرکت نمایند.

1-5- با توجه به ماده 7 قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان متقاضیانی که عنوان رشته آنها مطابق با رشته‌های اصلی نباشد در صورت تأیید کمیسیون ماده 7 (کمیسیون هم‌ارزی) می‌توانند در حدود صلاحیت تعیین شده توسط کمیسیون مذکور پروانه اشتغال بکار دریافت نمایند. لذا ضروری است این متقاضیان جهت اطلاع از امکان دریافت پروانه اشتغال بکار در رشته مورد نظر، از طریق سازمان مسکن و شهرسازی استان محل عضویت خود قبل از ثبت‌نام مطمئن گردند.

1-6- مسئولیت صحت کلیه اطلاعات ورودی و کنترل سوابق کاری و انجام بررسیهای لازم درخصوص امکان اخذ پروانه به عهده داوطلب می‌باشد. لذا در صورتیکه پس از قبولی در آزمون و تشکیل مدارک جهت دریافت پروانه اشتغال بکار مغایرتی مشاهده شود قبولی در آزمون شرکت‌کننده کان‌لم‌یکن تلقی ‌شده و مطابق مقررات اقدام خواهد شد.

2- نحوه ثبت‌نام در آزمون

2-1- ثبت‌نام در آزمون در دو مرحله به شرح زیر صورت می‌پذیرد :

مرحله اول: داوطلب لازم است از تاریخ 05/11/88 الی 17/01/89نسبت به ثبت‌نام اولیه از طریق وب‌سایت معاونت امور مسکن و ساختمان به آدرس http://www.maskan-sakhteman.ir اقدام نماید و از برگه ثبت‌نام پرینت تهیه نماید. این برگه پس از خاتمه ثبت‌نام اولیه داوطلب از طریق وب سایت، در مهلت ثبت‌نام قابل پرینت می‌باشد.

مرحله دوم: داوطلب لازم است برای تکمیل مراحل ثبت‌نام و تأیید آن، با در دست داشتن برگه ثبت‌نام، از تاریخ 05/11/88 الی 23/01/89 به کانون کاردانهای فنی ساختمان استان محل عضویت خود مراجعه نماید.

2-2- جهت ثبت‌نام در آزمون، عضویت در کانون کاردانهای فنی ساختمان استان ضروری می‌باشد.
2-3- لازم است متقاضیان به هنگام ثبت‌نام، در درج شماره عضویت خود شامل کد استان، کد رشته و شماره سریال مختص استان در فرم مربوطه دقت کافی نمایند. در صورتی که متقاضی حتی یکی از اجزاء شماره عضویت خود را به اشتباه در فرم ثبت‌نام درج نماید اطلاعات مربوطه توسط کانون کاردانهای فنی ساختمان استان حذف خواهد گردید.

شماره عضویت کانون کاردانهای فنی: مثال: 00125-300-10-1 -

2-4- اطلاعات شرکت کنندگان آزمونهای حرفه‌ای کاردانهای فنی ساختمان مورخ شهریور ماه 83 به بعد (که از طریق وب سایت ثبت‌نام نموده‌اند) در مدت ثبت‌نام برروی وب سایت قرار می‌گیرد تا در صورتی که داوطلبان دوره‌های قبل، متقاضی آزمون آتی نیز باشند، بتوانند فقط با وارد کردن شماره عضویت، شماره شناسنامه و تاریخ تولد، آزمون مورد درخواست خود را انتخاب نموده و در آن ثبت نام نمایند و دیگر نیازی به وارد کردن کلیه مشخصات توسط این داوطلبان نخواهد بود.

این داوطلبان در صورت نیاز به اصلاح اطلاعات موجود می‌توانند ابتدا درخواست خود را از طریق وب‌سایت به منظور اصلاح اطلاعات ثبت‌نامی خود به کانون کاردانهای فنی ساختمان استان محل عضویت خود به صورت زیر ارسال نمایند:

§ جهت ارسال درخواست اصلاح اطلاعات، لازم است متقاضی پس از پر کردن فرم ورودی ثبت‌نام که شامل شماره عضویت، شماره شناسنامه و تاریخ تولد می‌باشد وارد صفحه بعدی ثبت‌نام شده و در انتهای صفحه در بخش تأیید نهایی ثبت اطلاعات بر روی دکمه «درخواست اصلاح اطلاعات و عدم انجام ثبت‌نام» کلیک نماید. در این صورت فرم درخواست رفع اشکال به متقاضی نشان داده می‌شود و لازم است صرفاً اطلاعاتی که نیاز به اصلاح دارد درج و بر روی دکمه ارسال درخواست کلیک شود.
§ پس از اصلاح اطلاعات متقاضی توسط کانون کاردانهای فنی ساختمان استان، لازم است وی نسبت به ثبت‌نام در آزمون اقدام نماید.

تذکر1: ارسال درخواست اصلاح به منزله ثبت‌نام در آزمون نبوده و داوطلب لازم است پس از اصلاح اطلاعات نسبت به ثبت‌نام در آزمون اقدام نماید.

تذکر2: در خصوص اطلاعات پروانه اشتغال بکار و همچنین آدرس و تلفنهای تماس، نیاز به ارسال درخواست نبوده و متقاضی می‌تواند در صورت لزوم، این موارد را، خود در فرم ثبت‌نام اصلاح نماید.

2-5- از آنجا که احراز هویت در جلسه آزمون، از طریق ارائه کارت عضویت عکس‌دار کانون کاردانهای فنی ساختمان استان و کارت شناسائی آزمون صورت خواهد گرفت، ضروری است داوطلبان موارد زیر را رعایت نمایند:

1- در اسرع وقت نسبت به اخذ یا تمدید کارت عضویت خود اقدام نمایند.

2- از تاریخ 04/03/89 الی 15/03/89 نسبت به تهیه پرینت کارت‌شناسایی آزمون از طریق وب‌سایت اقدام نمایند.


دفتر امور مقررات ملی ساختمان

منبع :
★★★ شما مجاز به مشاهده محتویات اینجا نیستید ★★★
A-SH آنلاین نیست   پاسخ با نقل قول
پاسخ

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش

قوانین ارسال
شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
شما نمیتوانید فایل پیوست در پست خود ضمیمه کنید
شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید

BB code فعال است
شکلک ها فعال است
کد [IMG] فعال است
کدهای HTML غیر فعال است
انتخاب سریع یک انجمن

موضوعات مشابه
موضوع نویسنده موضوع انجمن پاسخ‌ها آخرین نوشته
قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان Odin استاندارد ها 1 2012-07-24 20:19
جایگاه سنت در معماری قرن بیستم ژاپن M_Archi معماری 0 2012-06-07 20:35
ساختمان های بتن آرمه و توضیحاتی مختصر در مورد نحوه اجرای آن Odin سازه های بتنی 0 2011-05-09 22:11
تخریب ساختمان ها به وسیله انفجار saberpayami عمران 0 2010-10-25 12:00
مواد آزمون حرفه‌ای کاردانهای فنی ساختمان رشته نقشه برداری A-SH عمران 1 2010-03-24 14:47


هم اکنون ساعت 05:08 است.
تمام زمانها +4.5 ساعت، نسبت به ساعت جهانی گرینویچ (GMT) میباشند.


®Powered by vBulletin
Copyright ©2008 - 2013, Geomapia.net
Page copy protected against web site content infringement by Copyscape
no new posts